لوازم جانبی آفرود

  آفرود سواری زمانیکه در زمین ها و مکان های ناشناخته انجام می گیرد در هر لحظه احتمال این که ماشین شما با تمامی قدرت و توانی که دارد، در جایی گیر نماید را افزایش می دهد  بنابراین شما باید از قبل برای این موضوع چاره ای اساسی اندیشیده باشید. وینچ بهترین و کاربردی ترین وسیله برای بیرون کشیدن ماشین از مکان هایی می باشد، که گیر کرده است. وینچ در انواع مختلفی در بازار موجود است. نوع گیربکسی وینچ که به ماشین وصل می گردد و توان خود را از ماشین می گیرد و نوع برقی وینچ که با برق کار می کند وجود دارد و در مواقع اضطراری به سادگی می تواند ماشین شما را از منجلاب بیرون بکشد. استفاده از وینچ چندان سخت نیست، شما به راحتی می توانید با اتصال کابل وینچ به درخت یا ماشینی دیگر، ماشین خود را از مکانی که گیر نموده است، بیرون بکشید و به سفر هیجان انگیز خود ادامه دهید.

باربند مناسب یکی از مهم‌ترین تجهیزات ضروری برای ماشین آفرود محسوب می‌شود. معمولا در تورهای آفرودی، افراد زیادی در یک خودرو سوار می‌شوند. به علاوه اینکه فضای زیادی از خودرو، به قرار دادن وسایل مورد نیاز، زاپاس، آب، بنزین و غیره اختصاص خواهد یافت. از این رو فضای کافی برای بسیاری از وسایل در داخل فضای خودرو وجود نخواهد داشت و به اجبار باید آن را روی باربند ببندید. معمولا یک ترکیب کامل از باربند و زاپاس بند و جای دبه بنزین و آب برای خودروهای آفرود توصیه می‌شود.

شما در سفرهای آفرودی تمام زمان خود را در ماشین سپری نمی‌کنید و نیاز دارید کمپ بزنید. برای کمپ حتما نیاز به یک سایه بان یا چادر خواهید داشت. سایه بان‌های مختلفی در بازار برای آفرود وجود دارند. برخی از آنها بر روی خودرو نصب می‌شوند به همین خاطر نیاز به تکیه‌گاه نخواهید داشت. این نوع سایه بان، بهترین نوع محسوب می‌شود. البته جنس این سایه‌بان‌ها نیز بسیار حائز اهمیت است. سایه بان باید برزنتی باشد که لایه روی آن ضد آب و لایه زیر آن دافع حرارت باشد. پس در خرید سایه بان نیز دقت کنید. در ضمن هنگام خرید سایه بان، بادشکن را فراموش نکنید. در صورت عدم نصب بادشکن، باد فشار زیادی به چادر و سایه بان شما می‌آورد. بادشکن باید به حالت مایل نصب شود و جلوی وزش باد را بگیرد. بهتر است تنت‌های مخصوص آفرود را تهیه کنید که همه این موارد را شامل می‌شوند.

 حتی اگر یکی از بهترین خودروهای آفرود دنیا مانند تاگا را هم داشته باشید، بدون لاستیک مناسب، در میان راه خواهید ماند. لاستیک آفرود با لاستیک‌های معمولی تفاوت بسیار زیادی دارد از همین رو تاگا به لاستیک AT مجهز است . در درجه اول مقاومت این لاستیک‌ها در شرایط سخت باید بسیار بالا باشد. یک لاستیک آفرود باید قادر باشد تا فشار سنگ‌های تیز را در کوهستان تحمل کند. سایز لاستیک باید بر اساس وزن خودرو، محور‌ها و عوامل دیگر انتخاب شود. پس تهیه لاستیک مناسب بر اساس وزن و فاصله محورها، نیازمند تخصص در این زمینه است .

 لاستیک شما حتما باید عاج مناسبی داشته باشد و در مورد انتخاب سایز آن دقت کنید. لاستیک‌های پهن بهترین گزینه برای آفرود محسوب می‌شوند. زیرا باید حداکثر اصطکاک را با زمین داشته باشند تا بتوانند قدرت را از چرخ‌ها به زمین منتقل کنند. در ضمن فراموش نکنید که حتما یک یا ترجیحا دو لاستیک زاپاس در سفرهای آفرودی همراه خود داشته باشید. شما قرار است از مسیرهای بسیار طول و درازی عبور کنید. بنابراین زاپاس و لاستیک مناسب از اهیمت ویژه ای برخوردار است .

سیستم روشنایی پر‌قدرت و قوی در بیراهه‌ها‌ هنگام تاریکی هوا و همچنین در برنامه‌هایی که با کمپ زدن و اتراق همراه خواهد بود، می‌تواند از مهم‌ترین ادوات یک خودرو باشد. امروزه با روی کار آمدن و افزایش استفاده از چراغ‌های LED در خودرو‌ها و امکان قرار دادن و استفاده از آنها به شیوه‌ها و شکل‌های گوناگون، باعث شده است تا این قبیل چراغ‌ها و لایت‌بار‌ها در خودرو‌های آفرودی استفاده شوند و کمتر خبری از انواع پرژکتور‌های لامپی قدیمی باشد. معمولا این پرژکتورها روی گارد جلو و یا بالای سقف روی باربند یا پایه‌های مخصوص آن نصب می‌شوند.

بعضی مواقع لازم است تا برای عبور از مسیرهای برفی، کویری، گل و باتلاقی، باد لاستیک‌های خود را کاهش دهیم. با این کار سطح تماس تایر با زمین بیشتر شده و اصطکاک آن با مسیر بالا می‌رود. اما برای رسیدن به دمای نرمال و رانندگی در شرایط عادی نیازمند برگرداندن فشار باد تایر‌ها به حد استاندارد آن هستیم که در اینجا وجود یک پمپ باد ضروری خواهد بود. همچنین همراه داشتن کیت پنچرگیری، در بسیاری از مواقع از تعویض آن راحت‌تر و بی‌دردسرتر خواهد بود.

اینورتر وسیله‌ای الکتریکی است که می‌تواند برق مستقیم باتری خودرو را به برق شهری 220 ولت تبدیل کند. این دستگاه می‌تواند در سفرهای آفرودی بسیار کاربردی باشد و به همین خاطر آن را در لیست تجهیزات ضروری برای ماشین آفرود قرار می‌دهیم. البته ناگفته نماند که اینورتر فشار زیادی به باتری خودرو وارد می‌کند اما در هر صورت شما در میان کویر و جنگل به برق 220 ولت دسترسی خواهید داشت. اما بهتر است از این وسیله تنها برای موارد ضرروی که بدون برق شهری غیر قابل انجام هستند استفاده کنید. به عنوان مثال برای شارژ تلفن همراه یا دستگاه‌های مشابه، ترجیحا از یک پاوربانک استفاده نمایید.

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

تعمیرگاه رنو شاه‌پری

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button