رنو دزیر | زیبای برقی رنو وارد می شود!!! | Dezir

بررسی رنو دزیر | زیبای برقی رنو وارد می شود!!!

رنو در نمایشگاه خودروی پاریس در سال ۲۰۱۰ از خودروی مفهومی زیبای خود با نام رنو دزیر (Renault DeZir) رونمایی کرد. این خودرو نمایه ای از استراتژی طراحی خودروی این شرکت به رهبری لورن ون دن آکر ، رئیس بخش طراحی رنو است. رنو دزیر یک خودروی کوپه برقی اسپورت است که به واقع دوستدار محیط زیست بوده و انتشار آلاینده های زیست محیطی آن صفر است؛ در حقیقت قرار گرفتن حرف Z بزرگ در نام این خودرو نیز تاکیدی بر همین موضوع است.

رنو دزیر

این محصول آینده نگرانه رنو یک خودروی دو نفره و با طراحی درهای پروانه ای است و در طراحی داخلی آن از چرم قرمز و سفید رنگ استفاده شده است.

دزیر اولین محصول رنو از سری خودروهای مفهومی این شرکت است که مسیر تکنولوژی و طراحی آینده آن را نشان می دهد. این خودرو تمام الکتریکی از یک موتور برقی با قدرت ۱۰۰ کیلو وات بهره می برد و توان تولید ۲۲۶ نیوتن متر گشتاور را دارد. موتور دزیر مانند برخی خودروهای کوپه اسپورت در عقب خودرو قرار گرفته است تا توزیع زن و تعادل قدرت و سرعت در عقب و جلوی آن به خوبی برقرار شود.

دزیر

این اتومبیل که بیشتر برای مصارف ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد در ۵ ثانیه به شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.این اتومبیل تنها در ۲ ثانیه به شتاب ۵۰ کیلومتر در ساعت دست می یابد.

رنو دزیر از یک باتری ۲۴ کیلو وات ساعتی بهره می برد که می تواند در شرایط ایده آل مسافت ۱۰۰ مایل معادل ۱۶۰ کیلومتر را بپیماید. خنک سازی باتری رنو نه تنها توسط جریان هوایی که از کانال های جلو به عقب خودرو می آید بلکه توسط دریچه های تعبیه شده زیر پنل های آلومینیومی دو طرف بدنه انجام می شود تا بهینه سازی انرژی به خوبی صورت گیرد.

خودرو برقی رنو

یکی از نقاط قوت رنو دزیر این است که مهدسان طراحی این شرکت برای بهینه سازی و افزایش میران پیمایش و عملکرد دینامیک خودرو وزن آن را در پایین ترین میزان ممکن نگه داشته اند. بدنه رنو دزیر از کولار (Kevlar) که نوعی الیاف ساخته شده از پارا آرامید قوی و سبک است ساخته شده است. همچنین شکل طراحی بدنه رنو دزیر نیز همانند طرحی است که در ساخت رنو مگان تروفی مورد استفاده قرار گرفته است.

ایرودینامیک رنو دزیر به لطف طراحی دقیق و نصب دیفیوزر عقب به خوبی مدیریت شده و ضریب درگ آن ۰.۲۵ است که باعث شتاب خیره کننده این خودروی مفهومی رنو است. همچنین رنو دزیر از سیستم بازیابی انرژی ترمز که در خودروهای فرمول یک نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد استفاده می کند. زمانی که سرعت رنو دزیر کاهش می یابد انرژی جنبشی حاصل از این عمل بازیابی شده و در باتری خودرو ذخیره می شود. این انرژی می تواند در زمانی که راننده تمایل دارد برای افزایش موقتی قدرت مورد استفاده قرار بگیرد.

خودروی مفهومی

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button