رنو لاگونا رودستر

16 مورد از هیجان انگیزترین کانسپت‌های رنو

زمان انتخاب یک مورد دلخواه از تاریخ باشکوه طراحی هیجان انگیز رنو فرانسه فرا رسیده است. در این مقاله شما با ۱۶ مدل از بی‌نظیرترین کانسپت‌های رنو آشنا خواهید شد. مفهومی‌ترین ایده‌های طراحی خودروی رنو، که برخی از آن‌ها تولید شده و برخی هنوز به چرخه تولید نرسیده‌اند.

هیجان انگیزترین کانسپت‌های رنو

۱- رنو لاگونا رودستر

این یک خودروی مفهومی بدون سقف است که در سال ۱۹۹۰ در نمایشگاهی در پاریس به نمایش درآمد. کانسپت‌های مفهومی هیچ شباهتی به مدل‌های سدان و استیشن و یا هاچ‌بک تولیدی رنو ندارند و بیشتر شبیه به یک نمایش تجاری از ایده‌های خلاقانه و شیوه ساخت خودروهای آینده رنو هستند.
رنو لاگونا ۹۰۰ کیلوگرمی خودرویی سبک، با کمتر از ۱ متر ارتفاع و با ۱ موتور وسط ۲ لیتری توربو ۴ سیلندره با سرعت ۲۱۰ اسب بخار است که ۶۲ مایل سرعت را تنها در ۶ ثانیه طی می‌کند. این خودرو برنده جایزه طراحی خودروهای مفهومی در سال ۱۹۹۶ شد.
رنو لاگونا رودستر خودرویی کشیده و کم ارتفاع و شاسی پایین است که طراحی بدون سقف خودرو و همچنین شیشه‌هایی که ارتفاع کمی از زمین دارند به معنای نشستن در خودرویی پرشتاب و لذت بردن از نسیم در هنگام رانندگی است.
همانطور که در تصویر نیز می‌بینید، ۲ عینک قالب بزرگ برای سرنشینان این خودرو طراحی شده است. طراحی عینک‌ها به گونه‌ای است که به احتمال زیاد به دلیل سرعت و شتاب بالای این کانسپت جهت جلوگیری از صدمه‌های احتمالی به سر و صورت در هنگام رانندگی و در هنگام وزش باد بوده است و از جمله وسایل جانبی است که همراه خودرو عرضه می‌شود. عینکی که در کنار حفظ سرنشینان از سرعت باد و پرتاب سنگ به سر و صورت، به یک سامانه پخش موزیک و استریو قوی مجهز است تا لذت رانندگی با این خودروی بدون سقف را بیشتر کند.

۲- رنو راکون

رنو راکون برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ به صورت تصویری رونمایی شد و سپس در نمایشگاه سال ۱۹۹۳ ژنو به صورت واقعی دیده شد. رنو راکون را خودروی دوزیست از نمونه کانسپت‌های آینده رنو می‌نامند. خودرویی که برای آب و خشکی طراحی شده است و یکی از نمونه‌های جذاب از آینده خودروهای رنو است. خودرویی عجیب با طراحی غیرمنتظره دوزیست، شبیه به یک هلیکوپتر بدون پره و بال با یکی از پیچیده‌ترین سیستم تعلیق‌های طراحی شده دنیا در گروه خودروسازی رنو است.
موتور توربوشارژ V6 با ۲۶۲ اسب بخار سرعت و یک گیربکس ۶ سرعته دستی، سرعتی باور نکردنی را از این خودروی کوچک دوزیست به نمایش می‌گذارد. برای ورود به خودرو راننده از یک درب سایبان نیم دایره‌ای سقفی استفاده می‌کند. اما ظرفیت کلی خودرو ۳ سرنشینه است. این خودرو را بدین جهت دوزیست می‌نامند که در صورت لزوم می‌توان فاصله چرخ‌ها را از زمین بیشتر کرد و با ارتفاعی که سیستم تعلیق خودرو از زمین می‌گیرد، از سطوحی مثل آب و دریا عبور داد.

رنو راکون۳- رنو فیفتی

این خودرو نه یک آرزوی دیرینه رنو برای تولید خودروهای مفهومی پرسرعت با قیمت کمتر از ۵۰ سنت است بلکه حتی یک خودروی ۲ سرنشینه با تمامی ویژگی‌های برتر قبلی و فناوری‌های آینده خودروهای رنو هم محسوب می‌شود. قدرت و شتاب این خودرو از یک موتور ۱.۲ لیتری با ۶۰ اسب بخار سرعت به دست می‌آید. این خودرو با استفاده از بازیافت فیبر کربن و آلومینیوم ساخته شده است و جلو پنجره‌ای سیبلی شکل دارد.

۴- رنو آرگوس

خودروی مفهومی دیگر رنو آرگوس نام دارد. این مدل مجهز به یک موتور ۱.۲ لیتری با وزن تقریبی بدنه ۷۵۰ کیلویی است که شتاب نه چندان زیاد اما مناسبی دارد. دو درب جلویی خودرو روبه بالا و عقب باز می‌شوند و ظاهری شبیه به خودروهای کارتونی بچه‌ها دارد. اگرچه گفته می‌شود کانسپت ۱۹۹۴ این خودرو با هدف طراحی یک خودرو شبیه به یک هواپیمای جنگنده بوده است.

۵- رنو تلیسمان

در سال ۲۰۰۱ طراحان شرکت خودروساز رنو پیشنهاد یک کوپه لوکس ۴ نفره بدون ستون مرکزی و با داشبورد جلویی بالی شکل به شکل جلو داشبورد کشیده هواپیما را دادند. لولای درب‌های آن بر روی سقف است و مانند بال پرنده باز و بسته می‌شود. خودروی زیبایی که در سال ۲۰۰۱ به جای این خودرو تولید شد، یک خودرو به نام ولساتیس بود.

۶- رنو زوئی

در سال ۱۹۹۸ رنو یک رودستر ۳ سرنشینه را به جهان نشان داد. این خودرو که رنو زویی نام داشت به یک موتور ۲ لیتری با قدرت ۱۳۵ اسب بخار مجهز بود. درهای رنو زویی بال سوسکی بود و به یک سیستم تعلیق فنری تطبیقی مجهز شده بود که قادر بود ارتفاع این سواری را تغییر دهد.

رنو زوئی ۷- رنو ونیر

رنو ونیر به عنوان یک خودروی ۲ نفره طراحی شده، عمر بسیار کوتاهی داشت. اما در سال ۲۰۰۴ یک کانسپت جدید از آن معرفی شد که ویژگی‌های زیر را دارا بود: خودروی ۳ سرنشینه، کم شیب، با جلو پنجره پانوراما و موتور۲ لیتری با ۱۳۶ اسب بخار قدرت که ظاهر زیبا و ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری داشت.

۸- رنو نپتا

شرکت خودروساز رنو در سال ۲۰۰۶ و در نمایشگاه خودروهای خانوادگی از یک طرح آزمایشی خود به نام نپتا رونمایی کرد. یک کاربریولت ۴نفره خانوادگی با درب‌های باز شونده الکتریکی همچون بال‌های پرنده که لولاهای درب درست روی کاپوت و در پشت تکیه گاه نصب می‌شوند و تا وسط سقف را کاملاً باز می‌کنند.
زنون پتا با یک خودروی ۳.۵ لیتری مدل V6 با ۴۲۰ اسب بخار قدرت و یک تست سرعت هیجان انگیز تولید شد. درون کابین این خودرو هر چه می‌بینید از چرم است. یک صفحه نمایش دی وی دی تعبیه شده درون خودرو و بدنه کربنی از سایر مشخصات آن است.

۹- رنو آلتیکا

کانسپت دیگر از محصولات آینده رنو که در سال ۲۰۰۶ ایده آن به معرض ظهور رسید، خودروی موتور دیزلی رنو آلتیکا بود. درب‌های قیچی فرم این خودرو یکی از مواردی بود که چندان معقول به نظر نمی‌رسید و توسط منتقدین رد شد.

رنو آلتیکا۱۰- رنو دزیر

این کانسپت نیز یک ابر خودروی تمام الکتریکی با بدنه کولار و قدرت ۱۵۰ اسب بخار، امتیاز کامل طراحی به سبک مدرن را دریافت کرد. اما با وجود آنکه از جمله زیباترین سازه‌های رنو از نظر طراحی محسوب می‌شد، قدرت و شتاب چندانی نداشت و نمی‌توانست تنها به دلیل زرق و برق بسیاری که دارد نظر کارشناسان را به خود جلب کند، بنابراین تولید این ایده ناب نیز متوقف شد.

۱۱- رنو توئیزی RS F1

توئیزی خودرویی دیگر از کانسپت‌های مسابقه‌ای رنو است، که حدود ۵۶۴ کیلوگرم وزن دارد. این مقدار وزن برای خودروی مسابقه پر شتاب وزن ایده آلی است. این خودرو ۹۷ اسب بخار قدرت دارد و یکی از عالی‌ترین خودروهای مسابقه‌ای در آینده خودروهای رنو به حساب می‌آید. توئیزی زیبا با چرخ‌های مسابقه‌ای اسپلیتر جلو و غلاف‌های جانبی، بال‌های عقبی و دفیوزر چراغ‌های پخش نور سبک F1 یکی از جذاب‌ترین‌ها در سبک طراحی است.

۱۲- رنو آلپاین A110-50

آیا لازم است در مورد یک خودرو مسابقه‌ای موتور وسط با ۴۰۰ اسب بخار قدرت صحبت کنیم؟ قدرت موتور بی‌نظیر این خودرو خود گواه همه چیز است. اینکه از کربن ساخته شده و سیستم تعلیق قابل تنظیم و بال عقب قدرتمند و ظاهری زیبا دارد، یعنی تمامی شگفتی‌های خودرویی جهان در این خودرو نمود پیدا کرده است.

۱۳- رنو تویین ران

تویین ران دارای یک موتور وسط ۶ سیلندره با قدرت ۳۲۰ بخار است که از مگان تروفی گرفته شده است. این خودرو دیفرانسیل عقب بوده و فاصله بین دو محور آن بسیار کوتاه است. قد و قامتی کوچک دارد اما سرعت آن ایده آل است.
اولین خودروی مفهومی گران‌بها در جهان، رنو تویین ران است. خودرویی با ارزش و پرسرعت که برای مسیرهای پر مخاطره و با دیوارهای بتنی سنگین مناسب سازی شده است.

رنو وستا۱۴- رنو وستا

رنو وستا کانسپت معرفی شده سال ۱۹۸۷ با رکورد مصرف سوخت ۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر حرکت بوده که بسیار مقرون به صرفه و کارآمد است. سیستم تعلیق این خودرو از نوع بادی است که به نظر در نوع خود جالب است. موتور ۳ سیلندره با حداکثر توان ۲۰ کیلووات، ۲۷ اسب بخار با دور موتور ۴ دور در دقیقه و گشتاور ۵ و ۷ کیلوگرم در ۲ دقیقه و حداکثر سرعت ۱۳۸.۲ کیلومتر در ساعت از ویژگی‌های قدرتی موتور این خودرو است. رنو وستا اوج تحقیقات رنو در زمینه تولید خودروهای با کاهش مصرف سوخت در طی دهه ۱۹۸۰ بوده است که متاسفانه هیچ گاه به خط تولید نرسید و به بازار عرضه نشد.

۱۵- رنو گابیانو

درب‌های باز شده رو به بالا از ویژگی‌های برجسته طراحی مدل کانسپت از خودروهای مفهومی رنو است. از سال ۲۰۰۸ به بعد ما شاهد کانسپت‌های مگان با مدل سنجاقکی هستیم. گابیانو ۴ سرنشینه با یک درب بزرگ باز شده رو به بالا، که همگی سرنشینان جلو و عقب را به داخل هدایت می‌کند، یکی از خودروهای معاصر با امکان دسترسی به صندلی‌ها به سبک قرون وسطایی است.

۱۶- رنو ترزور

رنو ترزور، کانسپت ۳۵۰ اسب بخاری با گشتاور ۲۸۲ کاملاً الکتریکی است که در کمتر از ۴ ثانیه به ۶۲ مایل سرعت در ساعت می‌رسد. این خودرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ در پاریس معرفی شد. این خودروی مفهومی جذاب از سیستم ذخیره انرژی قابل شارژ استفاده می‌کند. اجزای سازنده این خودرو الکتریکی، سخت‌تر و محکم‌تر از سایر خودروهای الکتریکی تولید شده در جهان است. خودروی عظیم الجثه و بلند با ۴.۷ متر طول، ۲.۱ متر عرض و ضخامت بیش از ۱ متر است که سرنشینان از طریق یک محفظه شیشه‌ای روی سقف وارد کابین می‌شوند.

منبع: renaults wildest ever concepts

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

تعمیرگاه رنو شاه‌پری

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button