مصرف زیاد سوخت ال 90

علت مصرف زیاد سوخت در خودرو ال 90 چیست؟

پیشرفت در صنعت خودروسازی باعث شده که خودروهای با مصرف سوخت پایین‌تری تولید شوند. خودرو سازان سعی می‌کنند با به کارگیری تکنولوژی‌های جدید، مصرف سوخت را کاهش دهند تا هم در مصرف سوخت صرفه جویی شود و هم محیط زیست آلوده نشود. در این میان، خودروهای قدیمی‌تر ممکن است مصرف بنزین بالاتری داشته باشند و این امر بسیار آزار دهنده است. خودرو ال 90 یا تندر 90 یک خودرو محبوب در ایران است؛ این خودر دارای ویژگی‌ها و مزایای زیادی است و یک خودرو جادار و خانوادگی به حساب می‌آید؛ اما برخی رانندگان از مصرف زیاد سوخت در خودرو ال 90 شکایت دارند.

علت مصرف زیاد سوخت در خودرو ال 90

مصرف زیاد سوخت ممکن است علت‌های متفاوتی داشته باشد. این دلایل به دو بخش تقسیم می‌شوند. بخش اول سلامت خودرو و بخش دوم نوع رانندگی است.

تکنیک رانندگی

در ابتدا با علت دوم یعنی نوع رانندگی آشنا شوید:
به طور مثال اگر فردی هستید که همیشه با سرعت بالا و بیشتر از حد مجاز رانندگی می‌کنید؛ این امر ممکن است به خودرو فشار بیشتری وارد کرده و مصرف بنزین را بالاتر ببرد.
سرعت بالای خودرو باعث می‌شود تا در حین مواجه باموانع ترمز ناگهانی گرفته شود و این ترمز و شتاب‌های متعدد به مرور مصرف بنزین خودرو شما را افزایش می‌دهد.
دلیل دیگر اضافه بار خودرو است. اگر همیشه صندوق عقب خودروتان را پر می‌کنید؛ این امر ممکن است به خودرو فشار وارد کرده و باعث مصرف بالای بنزین آن شود.

مصرف زیاد سوخت ال 90
دلیل رایج مصرف زیاد سوخت ال 90 مشکلات فنی آن است

مشکلات خودرو

دلیل رایج بالا بودن مصرف بنزین خودرو، مشکلات فنی آن است. این مشکلات می‌تواند در بخش‌هایی مانند شمع، سنسور اکسیژن، باد لاستیک و فیلتر هوا بروز کند.

فیلتر هوا

به طور مثال یکی از دلایل بالا بودن مصرف بنزین، کثیف بودن فیلتر هوا است. این فیلتر بهتر است زود به زود سرویس شده و تعویض گردد.

باد لاستیک

در صورتی که باد لاستیک شما تنظیم نباشد؛ این عمل تا حدودی بر روی مصرف بنزین تأثیر می‌گذارد.

شمع خودرو

یکی دیگر از بخش‌های مهمی که در احتراق خودرو و میزان مصرف بنزین نقش مهمی دارد؛ شمع خودرو است. در صورتی که این قطعه نامرغوب بوده و یا خراب باشد؛ مصرف بنزین بالا می‌رود.

مشکل در کوئل

کوئل زمانبندی احتراق و جرقه توسط شمع را بر عهده دارد و برق مورد نیاز را به شمع ارسال می‌کند؛ در صورت مشکل و نقص در کوئل، این زمان‌بندی به درستی ایجاد نشده و شمع وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهد؛ در نتیجه مصرف سوخت بیشتر خواهد شد.

مصرف زیاد سوخت در خودرو ال 90
یکی از دلایل مصرف زیاد سوخت در خودرو ال 90 نقص در سنسور اکسیژن است
صافی بنزین و سوزن انژکتور

در برخی موارد سوزن انژکتورها به خوبی عمل نکرده و سوخت بیشتری وارد محفظه می‌کند و این عمل باعث ناقص سوختن بنزین و در نتیجه افزایش مصرف آن می‌شود. علاوه بر این در صورت کثیفی این قسمت سوخت نمی‌تواند به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم شده و به خوبی عمل احتراق انجام شود؛ در نتیجه مصرف سوخت بالا می‌رود و این علت باعث افزایش مصرف بنزین ال 90 است.

سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن در اگزوز و خروجی دود قرار دارد تا میزان اکسیژن سوخته نشده را بررسی کند. در صورت نقص در این بخش ممکن است مصرف سوخت بالاتر نشان داده شود.

مشکل صفحه نمایش

به عنوان دلیل آخر ممکن است مشکل صفحه نمایش باشد. در این صورت مصرف بنزین نرمال است؛ اما عدد گزارش شده درست نیست.

نکته: توجه داشته باشید در صورتی که دمای محیطی که در آن رانندگی می‌کنید؛ بسیار گرم و یا بسیار سرد باشد؛ مصرف سوخت نسبت به رانندگی در محیط با دمای متعال، بیشتر است.

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

تعمیرگاه رنو شاه‌پری

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button