خودرو داستر دارای یک گیربکس عرضی پنج دنده‌ای است. این گیربکس دارای چهار‌دنده برای حرکـت به سمت جلو و یک دنده جهت حرکت به سمت عقب است. در ساختمان جعبه دنده اتوماتیک AL4 از سیستم مبدل گشتاور همراه با کنترل الکترونیکی بهره برده شده و همه چیز به شکل الکتروهیدرولیک مدیریت می‌شود و ساختمان آن از شش بخش اصلی 1- مبدل گشتاور 2- پمپ روغن 3- مجموعه دنده های سیاره ای، کلاچ ها و ترمز های گیربکس که در واقع مکانیزم واحد هیدرولیک گیربکس به حساب می آیند. 5- دیفرانسیل داخلی 6- پینیون که رابط بین گیربکس و دیفرانسیل بوده و نقش چرخ دنده کاهنده را دارد 6- کامپیوتر هیدرولیکی، مدار های روغن، کامپیوتر و سنسور های مبدل گشتاور جای کلاچ را گرفته است. وظیفۀ آن افزایش تدریجی گشتاور در آغاز حرکت است و از طریق ارتباط هیدرولیک، حرکت موتور را به گیربکس منتقل می‌ کند. 

با برخی از ایرادات گیربکس داستر آشنا شوید

خودرو داستر دارای یک گیربکس عرضی پنج دنده‌ای است. این گیربکس دارای چهار‌دنده برای حرکـت به سمت جلو و یک دنده جهت حرکت به سمت عقب است. در ساختمان جعبه دنده اتوماتیک AL4 از سیستم مبدل گشتاور همراه با کنترل الکترونیکی بهره برده شده و همه چیز به شکل الکتروهیدرولیک مدیریت می‌شود و ساختمان آن از شش بخش اصلی 1- مبدل گشتاور 2- پمپ روغن 3- مجموعه دنده های سیاره ای، کلاچ ها و ترمز های گیربکس که در واقع مکانیزم واحد هیدرولیک گیربکس به حساب می آیند. 5- دیفرانسیل داخلی 6- پینیون که رابط بین گیربکس و دیفرانسیل بوده و نقش چرخ دنده کاهنده را دارد 6- کامپیوتر هیدرولیکی، مدار های روغن، کامپیوتر و سنسور های مبدل گشتاور جای کلاچ را گرفته است. وظیفۀ آن افزایش تدریجی گشتاور در آغاز حرکت است و از طریق ارتباط هیدرولیک، حرکت موتور را به گیربکس منتقل می‌ کند. 

علت زنگ زدگی در مایع خنک کننده

علت زنگ زدگی در مایع خنک کننده و راه‌های از بین بردن آن

زنگ زدگی در مایع خنک کننده مشکلی جدی است که می‌تواند نشان‌دهنده اسیدی شدن مایع خنک کننده باشد. این وضعیت باعث نشت مایع خنک‌کننده و جمع شدن ذرات زنگ زدگی می‌شود که مسیرهای خنک‌کننده داخل موتور را مسدود می‌کند.

به گزارش شاهپری و به نقل از vehiclefreak زنگ زدگی در مایع خنک کننده می‌تواند به دلیل قدیمی بودن رادیاتور، نسبت نامناسب مایع خنک کننده به آب و مایع تاریخ مصرف گذشته ایجاد شود. خبر خوب این است که با چند مرحله ساده می‌توان آن را به راحتی رفع کرد. می‌توانید با تعمیر قسمت خورده شده و تعویض منظم مایع خنک کننده از این مشکل جلوگیری کنید.

بیایید بررسی کنیم که علت این امر چیست، چه چیزی باعث آن می‌شود و چگونه می‌توانید آن را از سیستم خنک کننده خودرو حذف کنید. همچنین نکاتی در مورد چگونگی جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی در مایع خنک کننده ارائه خواهیم داد.

خنک کننده چیست؟

اکثر مردم می‌دانند که مایع خنک کننده در خودرو استفاده می‌شود، اما تعداد کمی از آنها دقیقاً می‌دانند که این مایع چیست. خنک کننده مایعی است که به حذف گرما از قطعات موتور کمک می‌کند. این کار را با جذب و انتقال گرما از این قسمت‌ها انجام می‌دهد. مایع خنک کننده می‌تواند مایع یا گازی باشد.

دو نوع خنک کننده اصلی وجود دارد: پایه آب و مبتنی بر الکل. خنک کننده‌های مبتنی بر آب رایج‌ترین نوع خنک کننده هستند، آنها معمولاً از ترکیبی از آب و مواد شیمیایی مانند ضد یخ ساخته می‌شوند.

خنک کننده‌های مبتنی بر الکل کمتر رایج هستند، اما گاهی اوقات از آنها در خودروهای با عملکرد بالا استفاده می‌شود. این خنک کننده‌ها از ترکیبی از آب و الکل مانند متانول یا اتیلن گلیکول ساخته می‌شوند.

وجود مایع خنک کننده در خودرو عضوی ضروری است زیرا به خنک نگه داشتن موتور کمک می‌کند و از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری می‌کند. گرمای بیش از حد می‌تواند به قطعات موتور آسیب برساند و منجر به مشکلات جدی شود.

به همین دلیل باید سطح مایع خنک کننده خودرو را به طور مرتب بررسی کنید و در صورت لزوم آن را پر کنید. همچنین باید حتما از مایع خنک کننده‌ای استفاده کنید که برای خودروی شما مناسب است.

اگر نیاز به افزودن مایع خنک کننده به خودروی خود دارید، زمانی این کار را انجام دهید که موتور خنک است. وقتی موتور داغ است هرگز درپوش رادیاتور را برندارید، زیرا ممکن است باعث آسیب جدی شود. اگر در مورد نحوه اضافه کردن مایع خنک کننده اطلاعاتی ندارید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید.

علت زنگ زدگی در مایع خنک کننده

چرا در مایع خنک کننده زنگ زدگی وجود دارد؟

زنگ زدگی یک مشکل رایج است که می‌تواند مشکلات بزرگی برای خودرو ایجاد کند. این وضعیت می‌تواند از جاهای مختلف باشد، اما معمولاً از پمپ آب یا رادیاتور می‌آید.

هنگامی که پمپ آب از کار می‌افتد، می تواند باعث داغ شدن بیش از حد موتور و نشت رادیاتور شود. اگر رادیاتور نشتی داشته باشد باعث آتش گرفتن موتور می‌شود. اگر موتور آتش بگیرد، می‌تواند باعث انفجار خودرو شود.

بنابراین، زنگ زدگی در مایع خنک کننده چیست؟ این وضعیت به سادگی اکسید آهن است که با مایع خنک کننده مخلوط شده است. اکسید آهن از قطعات فلزی موتور و زنگ زدن رادیاتور می‌آید. وقتی این اتفاق می‌افتد، مایع خنک کننده قرمز یا نارنجی می‌شود.

چه چیزی باعث زنگ زدگی در مایع خنک کننده می‌شود؟

موارد زیادی می‌تواند باعث زنگ زدگی مایع خنک کننده شود، اما رایج‌ترین آنها آب است. هنگامی که آب با فلز تماس پیدا می‌کند، می‌تواند باعث خوردگی فلز شود.

به همین دلیل بهتر است هنگام افزودن مایع خنک کننده به خودرو از آب مقطر استفاده کنید. آب مقطر حاوی مواد معدنی نیست که بتواند باعث خوردگی شود.

رادیاتورهای دارای هوای داخل نیز می‌توانند باعث زنگ زدگی مایع خنک کننده شوند. هوا می‌تواند باعث اسیدی شدن مایع خنک کننده شود که فلز را می‌خورد و باعث زنگ زدگی می‌شود. به همین دلیل باید رادیاتور خود را مرتباً چک کنید. تخلیه رادیاتور هوا را از سیستم خارج کرده و از زنگ زدگی جلوگیری می‌کند.

از دیگر دلایل این مشکل می‌توان به استفاده از مایع خنک کننده نامناسب، عدم تغییر مکرر مایع خنک کننده و سطح پایین مایع خنک کننده اشاره کرد.

اگر متوجه هرگونه زنگ زدگی در مایع خنک کننده خودرو شدید حتماً آن را توسط مکانیک بررسی کنید. زنگ زدگی می‌تواند به قطعات موتور آسیب برساند و منجر به مشکلات جدی شود.

زنگ زدگی در مایع خنک کننده

چگونه زنگ زدگی را از مایع خنک کننده پاک کنیم؟

اگر متوجه این وضعیت شدید، حتماً از خود می‌پرسید که چگونه آن را حذف کنید. زنگ زدگی نه تنها وضعیتی ناخوشایند است، بلکه می‌تواند سیستم خنک کننده را مسدود کرده و مشکلات جدی ایجاد کند.

خوشبختانه، چند قدم ساده وجود دارد که می‌توانید برای از بین بردن زنگ‌زدگی از مایع خنک‌کننده خودرو انجام دهید و خودروی خود را تمیز کنید.

  • مایع خنک کننده را از خودروی خود تخلیه کنید. این کار را می‌توان با باز کردن درب رادیاتور و اجازه تخلیه مایع خنک کننده در ظرف انجام داد. مطمئن شوید که مایع خنک کننده به درستی خارج شده است.
  • بسیاری از فروشگاه‌های قطعات خودرو، خنک کننده استفاده شده را برای بازیافت می‌پذیرند.
  • سیستم خنک کننده را با آب بشویید. با این کار هر گونه زنگ زدگی یا زباله (که ممکن است پس از تخلیه مایع خنک کننده باقی بماند) از بین می‌رود.
  • سیستم خنک کننده را با مایع خنک کننده تازه پر کنید و یک بازدارنده زنگ به آن اضافه کنید. این کار به جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی در آینده کمک می‌کند.
  • سیستم خنک کننده را تخلیه کنید تا هر گونه هوا را از بین ببرید. این مرحله بسیار مهم است، زیرا محفظه‌های هوا می‌توانند باعث گرم شدن بیش از حد و آسیب به موتور خودرو شوند.
  • سطح مایع خنک کننده را به طور مرتب چک کنید و در صورت نیاز آن را پر کنید. نگه داشتن مایع خنک کننده در سطح مناسب به جلوگیری از زنگ زدگی و سایر مشکلات کمک می‌کند.

پیروی از این مراحل ساده به تمیز نگه داشتن سیستم خنک کننده خودرو و عاری از زنگ زدگی کمک می‌کند. نگهداری و مراقبت منظم، عمر ماشین را افزایش می‌دهد و از تعمیرات پرهزینه در جاده جلوگیری می‌کند.

از بین بردن زنگ زدگی در مایع خنک کنندهچگونه از ایجاد زنگ زدگی در مایع خنک کننده جلوگیری کنیم؟

همانطور که قبلاً توضیح دادیم، زنگ زدگی می‌تواند در هر محیطی (که اکسیژن و آب وجود دارد) ایجاد شود. سیستم‌های خنک کننده به ویژه در برابر زنگ زدگی حساس هستند زیرا اغلب حاوی آبی هستند که با بازدارنده زنگ تصفیه نشده است.

با گذشت زمان، این می‌تواند منجر به تشکیل زنگ زدگی در سیستم خنک کننده شود. اگر این مشکل رفع نشود، در نهایت می‌تواند آسیب جدی به موتور و سایر قسمت‌های خودرو وارد کند.

راه‌های مختلفی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد. موثرترین راه، استفاده از کیت شستشوی سیستم خنک کننده است که تمام خنک کننده‌های قدیمی را از سیستم حذف می‌کند و آنها را با یک خنک کننده جدید (که حاوی بازدارنده زنگ زدگی است) جایگزین می‌کند.

راه دیگر برای جلوگیری از زنگ زدگی این است که به طور مرتب سطح مایع خنک کننده در سیستم را بررسی کنید و در صورت کم شدن مقدار آن، کمی مایع خنک کننده به آن اضافه کنید. در نهایت، شما همچنین می‌توانید یک بازدارنده زنگ به خنک کننده اضافه کنید تا از ایجاد زنگ زدگی جلوگیری کند.

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

تعمیرگاه رنو شاه‌پری

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button