علت خرابی آمپر بنزین ال 90

علت خرابی آمپر بنزین ال 90 چیست؟

آمپر بنزین قسمت مهم خودروی شما است که نشان می‌دهد باک خودرو چقدر بنزین دارد. در این صورت شما با بررسی آمپر بنزین می‌توانید در مواقع لازم به پمپ بنزین بروید و باک را پر کنید. اما این قسمت از خودرو ممکن است دچار مشکل شده و اطلاعات درستی را در اختیار شما قرار ندهد. در این میان خودرو ال 90 ممکن است دچار مشکل در آمپر بنزین شود. بنابراین اگر خودروی ال 90 دارید و با آمپر بنزین آن دچار مشکل شده‌اید با همراه باشید تا با علت خرابی آمپر بنزین ال 90 آشنا شده و روش‌های عیب یابی آن را بیاموزید.

خودرو ال 90 یا تندر 90

خودروی تندر 90 یا همان ال 90 توسط کمپانی داچیا (زیر مجموعه رنو فرانسه) تولید شده و نسل دوم آن سال 2013 وارد بازار شد.
این خودروی خانوادگی دارای سه تیپ E0، E1 و E2 و یک مدل دنده اتومات است.
این خودرو مزایا و معایبی دارد که باعث شده برخی طرفدار آن شده و برخی از خرید این خودرو پشیمان شوند.
یکی از مشکلاتی که ممکن است برای خودروی ال 90 پیش بیاید خرابی آمپر بنزین آن است.
با ما همراه باشید تا با علت خرابی آمپر بنزین ال 90 آشنا شوید.

علت خرابی آمپر بنزین ال 90
خرابی آمپر می‌تواند در سه قسمت ظهور کند که این سه قسمت شامل مدار، فرستنده و آمپر است

علت خرابی آمپر بنزین ال 90

خرابی آمپر می‌تواند در سه قسمت ظهور کند که این سه قسمت شامل مدار، فرستنده و آمپر است.
در صورتی که قسمت فرستنده آمپر بنزین خراب باشد؛ در حین حرکت خودرو این قسمت نیز دچار مشکل شده و آمپر بنزین نمی‌تواند سطح بنزین واقعی را برآورد کند؛ در این صورت اطلاعات اشتباهی را به نمایش می‌گذارد. این بخش شامل پمپ سوخت، فیلتر، شناور و نگهدارنده سوخت است.
در صورت خرابی ولتاژ فرستنده سوخت، یا عدم دسترسی آمپر بنزین به ولتاژ فرستنده سوخت این مشکل ایجاد می‌شود. اتصالات خراب و فرسوده نیز می‌تواند در این بخش دچار مشکل شده و باعث شوند آمپر میزان صحیح سطح بنزین را اندازه گیری نکند.
در صورت خرابی آمپر بنزین، این قسمت ممکن است در بخش نیمه یا فول بنزین را نشان داده و در قسمت‌های دیگر کار نکند و یا بخش خالی (Empty) و نیمه (HALF ) را نشان دهد و در قسمت‌های دیگر کار نکند.
یک دلیل پیش پا افتاده که ممکن است از چشم شما پنهان باشد؛ خرابی عقربه‌های آمپر بنزین است. تعمیرکار با یک سره کردن سوکت پمپ بنزین می‌تواند سالم بودن آن‌ها را بررسی کند. در صورت خرابی به راحتی می‌توانید این عقربه‌ها را جایگزین کنید.

چگونه متوجه شویم آمپر بنزین دچار مشکل شده است؟

شما با چند تست می‌توانید این مشکلات را شناسایی کنید.
اولین روش تست آمپر بنزین است. در حین تست آمپر بنزین باید ولتاژ فرستنده با ولتاژی که در واحد فرستنده تست کردید یکسان باشد. در غیر این صورت سیم کشی بین آن‌ها دچار مشکل شده است.
برای تست فرستنده ابتدا باک خودرو را پر کنید و سپس با استفاده از مولتی‌متر مقاومت آن را اندازه گیری کنید. این عدد باید مطابق با عدد ذکر شده در دفترچه باشد و برای تمام خودروها یکسان نیست.
در بخش مدار، ممکن است اتصالات و سیم‌های این قسمت دچار خوردگی و پوسیدگی شده باشد و در نهایت در آمپر بنزین مشکل ایجاد کند.
قبل از روش‌های بالا، می‌توانید از قسمت سنجش کلی خودرو استفاده کنید. این قسمت به صورت رایانه‌ای کنترل می‌شود و شما می‌توانید قسمت‌های مختلف از جمله آمپر خودرو را تست کنید.

اگر آمپر بنزین خراب باشد چه مشکلاتی خودرو را تهدید می‌کند؟

اگر آمپر بزنین خودروی ال 90 خراب باشد؛ در این صورت در زمان اتمام بنزین شما از این موضوع مطلع نخواهید شد و کم بودن بنزین باعث می‌شود رسوباتی در پمپاژ سوخت ایجاد شده و در نتیجه فشار سوخت بالا برود.

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

تعمیرگاه رنو شاه‌پری

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button