خودرو رنو نوستالژی برقی شد

خودرو رنو نوستالژی برقی شد

از آنجایی که این خودرو یادآور خاطرات است شرکت رنو بعد از نیم قرن تولید رنو 5 خاطره انگیز برقی را آغاز کرد.

تولید خودروی رنو 5 از سال 1972 آغاز شد و تولید آن تا سال 1996 ادامه یافت. حالا رنو برای جشن سالگرد 50 سالگی تولید این خودرو یک مدل برقی از آن را روانه بازار کرده است.

این خودرو الکتریکی از یک رنگ سه لایه فانتزی با رنگدانه‌های طلایی بر روی پایه صورتی استفاده می‌کند. چراغ‌های تغییر یافته جلو و عقب رنو ۵  ظاهر جدید می‌بخشد. در این نسخه جدید دستگیره‌های در، اهرم دنده و بادگیر پنجره‌ها  تغییر شکل داده اند. این عناصر طلاکاری شده با مواد ضد زنگ پوشانده شده اند.

 

 

فرمان چرخشی از سنگ مرمر بازیافتی ساخته شده که برای محفظه ذخیره سازی نیز استفاده شده است. به غیر از حذف برخی قطعات برای ایجاد فضایی برای پیشرانه الکتریکی، این خودرو دارای سه صفحه ابزار دیجیتالی است که سرعت، شارژ باتری و زمان را نشان می‌دهد.
علاوه بر این، یک اسکنر اثر انگشت برای باز کردن قفل در‌ها وجود دارد؛ رنو ۵ دارای یک دهانه اختصاصی در وسط داشبورد برای گوشی هوشمند است.

این خودرو رنو 5 دیامانت نام دارد و تولید آن حاصل همکاری شرکت رنو با یک طراح فرانسوی به نام پیر گنالونز است. وی بر اساس بررسی های نشریه Architectural Digest یکی از صد طراح برتر فرانسه است.

سرعت، میزان شارژ باتری و زمان در سه صفحه دیجیتال گرد مجزا نمایش داده می شوند. این خودرو فاقد صفحه نمایش لمسی برای دسترسی به اطلاعات ناوبری و سرگرمی است و در عوض چنین داده‌هایی را بر روی گوشی هوشمند راننده که در یک پایه اختصاصی در داشبورد نصب شده، نمایش می‌دهد.

برنامه ریزی شده که تولید این خودرو در سال ۲۰۲۴ آغاز شود؛ یعنی زمانی که R۵ نسل فعلی جایگزین Zoe و R۴ کوچکتر نیز به عنوان خودروی برقی به بازار عرضه شود.

 

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

تعمیرگاه رنو شاه‌پری

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button