رنو سیمبل و ال 90

تفاوت رنو سیمبل و ال 90

مقایسه رنو سیمبل و ال 90 ممکن است بسیار ساده به نظر برسد؛ زیرا خودرو سیمبل جدیدتر است و امکانات بیشتری دارد و در نتیجه قیمت آن بالاتر است. با این حال اگر قصد خرید یکی از این دو خودرو را دارید با مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید به تفاوت‌های آن پی برده و با توجه به نیاز و بودجه‌ای که دارید یک خودروی مناسب انتخاب کنید.

البته این نکته را در نظر بگیرید که با توجه به بازار خودروی ایران، قیمت ال 90 نیز روند افزایشی داشته و بسیار بیشتر از قبل به فروش می‌رسد. در ابتدا بهتر است این نکته را بدانید که خودروی سیمبل محصول سال 2013 و بعد از آن است؛ در حالی که سال تولید ال 90 بازه‌ی 2004 تا 2013 است؛ در نتیجه خودروی ال 90 خودروی قدیمی‌تری است که ممکن است برخی امکانات رنو سیمبل را نداشته و طراحی داخلی و خارجی آن قدیمی‌تر باشد.

خودروی رنو سیمبل دارای تیپ‌های SE ،PE و LE است که در این میان تیپ PE و SE مدل‌های فول آن هستند که امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

در ادامه این دو خودرو را از نظر ویژگی‌های مختلف با هم مقایسه می‌کنیم:

مقایسه رنو سیمبل و ال 90

از نظر قدرت و موتور

رنو سیمبل یک خودرو فرانسوی است که توسط شرکت نگین خودرو در ایران عرضه می‌شود. این خودرو دارای یک پیشرانه 1598 سی سی به همراه 105 اسب بخار است و شتاب صفر تا صد را در 13.5 ثانیه طی می‌کند. منتقدان معتقدند این پیشرانه و شتاب برای خودرویی در این سبک و این قیمت (در ایران) مناسب نیست و خودرو در جاده‌های سخت ممکن است قدرت کافی نداشته باشد. ال 90 نیز دارای یک پیشرانه‌ی 1598 س سی و 105 اسب بخار قدرت است. بنابراین اگر بخواهیم از نظر موتوری این دو خودرو را با هم مقایسه کنیم هیچ تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد.

رنو سیمبل
رنو سیمبل یک خودرو فرانسوی است که توسط شرکت نگین خودرو در ایران عرضه می‌شود

طراحی و شکل ظاهری

علاوه بر قدرت بهتر است نگاهی به کابین این خودرو و شکل ظاهری و طراحی داخلی و خارجی آن بیندازیم. از نظر طراحی رنو برای این خودرو هزینه‌ی زیادی صرف نکرده است؛ سرتا سر کابین داخلی از جنس پلاستیک است که ممکن است اندکی توی ذوقتان بزند. آرم زیبای رنو بر روی فرمان خودنمایی می‌کند. در این خودرو یک نمایشگر 7 اینچی برای دسترسی به امکانات و ناوبری قرار گرفته است و ویژگی‌هایی مانند کروز کنترل و تهویه را در خود جای داده است. در این مدل از روکش چرمی برای فرمان خودرو استفاده شده است که ظاهری شیک‌تر به خودرو می‌دهد. این طراحی داخلی در ال 90 قدیمی‌تر است. به عبارتی اگر قصد مقایسه این دو را دارید؛ هر دو خودرو طراحی داخلی ضعیفی دارند؛ اما این طراحی در سیمبل مدرن‌تر و شیک‌تر به نظر می‌رسد.

ابعاد

اگر بخواهیم از نظر بزرگی و جادار بودن، این دو خودرو را مقایسه کنیم. خودروی ال نود خودروی جادارتر و بزرگ‌تری است. طول، عرض و ارتفاع ال 90 به ترتیب 4247 میلی‌متر، 1740 میلی‌متر و 1534 میلی‌متر است؛ در حالی که این ابعاد برای سیمبل شامل 4348، 1733 و 1517 میلی‌متری است.

ال 90
از نظر ایمنی خودروی ال 90 آپشن‌های خوبی را در خود جای داده است اما فقدان کیسه هوای جانبی در آن مشهود است

ایمنی

از نظر ایمنی خودروی ال 90 آپشن‌های خوبی را در خود جای داده است اما فقدان کیسه هوای جانبی در آن مشهود است. طبق بررسی‌ها خودروی ال 90 دارای سه ستاره ایمنی است؛ در حالی که رنو سیمبل 4 ستاره ایمنی را به خود اختصاص داده است که نشانه ایمنی بیشتر است.

ویژگی‌های سیمبل که ال 90 فاقد آن است:
رنو سیمبل دارای فرمان هیدرولیک بوده و ویژگی‌هایی مانند گرم کن شیشه، کروز کنترل، سنسور عقب و رینگ الومنیومی را در خود جای داده است.
علاوه بر این درون خودرو یک صفحه نمایش برای نشان دادن اطلاعات و همچنین دمای بیرون خودرو نیز قرار داده شده است.
البته سیمبل فاقد سانروف است و برای علاقه مندان به این آپشن، انتخاب خوبی نیست.

نتیجه گیری نهایی:

قبل از اینکه بخواهید بین این دو خودرو یکی را انتخاب کنید؛ بهتر است بدانید قیمت آن‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. خودروری ال 90 قیمت پایین‌تری دارد در نتیجه امکانات کمتری را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ ال 90 یک خودرو گیربکس دنده‌ای است که ممکن است باب میل هر خریداری نباشد. بنابراین اگر بودجه بیشتری داید؛ بهتر است بین این دو خودرو، خودروی جدیدتر سیمبل را انتخاب کنید. رنو سیمبل در واقع نسخه جدید و ارتقا یافته ال 90 است که هم طراحی مدرن‌تر دارد و هم امکانات و ایمنی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

فرم استعلام قطعات

برای استعلام موجودی، قیمت و شرایط قطعاتی که نیاز دارید، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان کلینیک تخصصی شاه‌پری با شما تماس بگیرند.

تعمیرگاه رنو شاه‌پری

شاه‌پری

کلینیک تخصصی رنو

Call Now Button