کمربند ایمنی

تاریخچه کمربند ایمنی خودرو و انواع آن

اگر کسی از شما بپرسد بدون کدام قسمت ایمنی خودرو هرگز رانندگی نمی‌کنید، پاسخ شما چیست؟ برای بسیاری از رانندگان، کمربند ایمنی خودرو مهمترین اجزای ایمنی محسوب می‌شود. از بین تمام ویژگی‌های ایمنی با تکنولوژی پیشرفته که در خودروهای مدرن وجود دارد بدون شک کمربند ایمنی مهمترین آنهاست. بگذارید انواع کمربند ایمنی و نحوه محافظت کمربندها از راننده و سرنشینان خودرو در هنگام تصادف را به شما بگوییم.

ایربگ کمربند ایمنی

در اینجا یک یادآوری مهم بیان می‌شود: کمربند ایمنی با کیسه هوا کار می‌کند. اگر این دو قطعه خودرو در هنگام تصادف اتومبیل به درستی کار کنند خطر آسیب یا مرگ را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. بدون کمربند ایمنی، ممکن است بدن شما ضربه محکم و سریعی به کیسه هوا بزند و در نتیجه باعث آسیب یا حتی مرگ‌تان شود. بدون کیسه هوا، اینرسی یا نیروی ذاتی، بدن شما را با تمام وزن و شتاب به کمربند ایمنی می‌اندازد. در حقیقت زمانی که خودرو در حال حرکت است و ناگهان متوقف می گردد، انرژی ناشی از لختی (اینرسی) باعث می‌گردد که بدن همچنان تمایل به حرکت به جلو داشته باشد اما کمربند ایمنی با کنترل انرژی جنبشی باعث می‌گردد که بدن راننده به سمت جلو حرکت نکند. در نهایت کمربند ایمنی همچنان عملکرد خود را حفظ می‌کند و شما را در صندلی ایمن نگه می‌دارد. بنابراین، هر دوی این قطعات خودرو – کمربند ایمنی و کیسه هوا – اهمیت دارند. اما اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به انواع کمربندهای ایمنی داشته باشیم.

تاریخچه کمربندهای ایمنی خودرو

در سال 1946، کمربندهای جمع شونده اتومبیل (که همه ما با آن آشنا بودیم) برای اولین بار در ایالات متحده اختراع شد. در آن زمان این کمربندها یک ویژگی اجباری برای خودروها نبودند. هیچ قانونی ملزم به پوشیدن آنها نبود و مقررات مربوط به اجباری شدن آن‌ها فقط چند دهه بعد اعمال شد.

بسته به نوع خودرو، کمربندهای ایمنی به اشکال مختلف تولید می‌شوند. به عنوان مثال، در اکثر خودروهای سدان حداقل دو نوع کمربند مشاهده می‌کنید: کمربند سه نقطه‌ای و کمربند دور صندلی عقب.

انواع مختلف کمربند ایمنی خودرو

در این مقاله، ما شش نوع متداول کمربند ایمنی را بررسی می‌کنیم.

کمربند در صندلی (BIS)
کمربند در صندلی برای راحتی بیشتر مسافران و ایمنی بسیار ارائه شده است که باعث کاهش آزادی در گردن و شانه می‌شود

کمربندهای سه نقطه‌ای

کمربند ایمنی سه نقطه‌ای احتمالاً متداول‌ترین نوع کمربندهای ایمنی می‌باشد که این روزها شاهد آن هستیم. به همین دلیل ما از خودروساز سوئدی ولوو-پیشرو در صنعت ایمنی تشکر می‌کنیم. در سال 1959، مهندسی در ولوو به نام نیلس بولین کمربند ایمنی سه نقطه را اختراع کرد. ویژگی این کمربند این است که به شکل V از روی لگن و قفسه سینه سرنشین رد می‌شود و در قفلی قرار می‌گیرد که در کنار صندلی تعبیه شده است. این طرح تمام بدن شما را به صندلی خودرو محکم می‌کند. اگر تصادف کنید، کمربند ضربه را در قسمت بالای بدن شما پخش می‌کند و ضربه و درجه آسیب را کاهش می‌دهد.

کمربند در صندلی (BIS)

کمربند در صندلی (BIS) یک نسخه متناوب از کمربند سه نقطه‌ای است. کمربند در صندلی نوعی کمربند ایمنی سه نقطه‌ای است که در آن، نقطه‌ای که بالای شانه محکم شده است به جای قاب ماشین، در پشتی صندلی قرار دارد در حالی که در کمربندهای سه نقطه معمولاً به قاب واقعی خودرو محکم شده‌اند. این طرح برای راحتی بیشتر مسافران و ایمنی بسیار ارائه شده است که باعث کاهش آزادی در گردن و شانه می‌شود. در مقایسه با کمربند سه نقطه‌ای معمولی گفته می‌شود BIS راحتی بیشتری را برای افراد ارائه می‌دهد. برخی از مسافران از ناراحتی گردن و شانه در کمربندهای معمولی سه نقطه‌ای شکایت می‌کنند که این دلیل خوبی برای بستن کمربند ایمنی نیست.

مهار پنج نقطه‌ای

یک کمربند ایمنی سه نقطه‌ای را تصور کنید حال برای اطمینان بیشتر دو نقطه دیگر را به آن اضافه کنید. با استفاده از این نوع کمربند ایمنی، مسافران از هر دو شانه، در هر دو باسن و بین پاها محکم می‌شوند. بندها در قسمت مرکزی بر روی قفسه سینه به هم متصل می‌شوند که در صورت تصادف ضربه را به طور مساوی پخش می‌کند. به طور معمول، می‌توانید این کمربند ایمنی را روی صندلی ماشین کودک و وسایل نقلیه مسابقه‌ای مشاهده کنید. دلیل امنیت آنها این است که نیرو به طور مساوی بر روی هر قسمت از بدن توزیع می‌شود.

کمربندهای شانه‌ای
کمربندهای کمری اساسی‌ترین نوع کمربند ایمنی هستند اما کمترین حفاظت را ارائه می‌دهند

کمربندهای کمری

کمربندهای کمری اساسی‌ترین نوع کمربند ایمنی هستند. با این حال آنها کمترین حفاظت را ارائه می‌دهند. همانطور که از نامش مشخص است، این کمربند از روی کمر شما عبور کرده و در جای خود قفل می‌شود. این نوع کمربند ایمنی در هواپیما یا اتوبوس‌ها دیده می‌شود. در صورت تصادف، این کمربند ایمنی شما را از بیرون انداختن از خودرو بازمی‌دارد. در این نوع کمربند بدون پشتوانه در سراسر تنه، نیمه بالایی بدن آزاد است و می تواند به جلو حرکت کند. این باعث آسیب پذیری سر و گردن سرنشینان می شود که به احتمال زیاد در اثر ضربه آسیب می‌بینند. کمربندهای کمری این روزها چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند زیرا گزینه‌های بهتری مانند کمربند سه نقطه وجود دارد. با این حال اکثر خودروها هنوز حداقل یک صندلی وسط در عقب کمربند کمری دارند.

کمربندهای شانه‌ای

کمربندهای شانه‌ای نوع دیگری از کمربندهای دو نقطه‌ای هستند و این روزها بسیار نادر هستند. شما دیگر این کمربندها را نمی‌بینید زیرا آنها با کمربند سه نقطه‌ای جایگزین شده‌اند. کمربندهای شانه‌ای در شانه و لگن بسته شده و قسمت بالای بدن شما را مهار می‌کنند. با این حال، بدون افزودن کمربند دور، این طرح بیشتر از آنکه فایده داشته باشد ضرر دارد. بدون کمربند کمر، سرنشینان اغلب در اثر تصادف از زیر کمربند سر می‌خورند.

کمربند ایمنی اتوماتیک

کمربندهای اتوماتیک برای راحتی بیشتر طراحی شده‌اند و از چند دهه پیش رایج شده بود، اما اکنون کمتر دیده می‌شود. کمربند ایمنی اتوماتیک تقریباً کمربند ایمنی سه نقطه‌ای بود. با این حال آنها در دو قسمت جداگانه فعال بودند. کمربند دور باید به صورت دستی بسته شود. تنها قسمت اتوماتیک کمربند شانه‌ای بود که هنگام روشن شدن ماشین به جای خود حرکت می کرد. کمربند اتوماتیک معمولا در محل عبور از روی شانه دارای یک سگک بود، بنابراین فرد در صورت نیاز می‌توانست آن را به صورت دستی آزاد کند.

منبع: types of seat belts

Call Now Button