محصولات شرکت رنو

آشنایی با محصولات شرکت رنو

شرکت رنو، یک شرکت خودروسازی فرانسوی است که در زمینه طراحی، ساخت و توزیع خودرو، کامیون، تراکتور، اتوبوس، خودروهای برقی و هواگرد فعالیت دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر بولوین فرانسه قرار دارد. این شرکت اکثر سهام‌های شرکت‌های ترکیه‌ای، کره‌ای، رومانیایی، ژاپنی، روسی و ایرانی را در اختیار دارد. رنو، در سال 2011 پس از گروه فولکس واگن و پژو سیتروئن، به عنوان سومین خودروساز در اروپا شناخته شد. این شرکت در حال حاضر در رتبه نهم در گروه بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان قرار دارد. شرکت رنو، فعالیت گسترده‌ای هم در مسابقات اتومبیلرانی و موتور اسپرت دارد و تیم فرمول یک رنو در طول سال‌های گذشته، یکی از موفق‌ترین تیم‌های فرمول یک بوده است، در ادامه با محصولات شرکت رنو آشنا می‌شوید:

محصولات تولید شده توسط شرکت رنو

خودروهای سوپر مینی

این مدل در زمان تولید و عرضه، بعلت شباهت زیادی که به فولکس قورباغه‌ای داشت، باعث شده بود که خیلی از افراد فکر کنند که از نسخه آلمانی کپی برداری شده، این مدل، یکی از انقلابی‌ترین مدل‌های رنو در زمان خود محسوب می‌شد که در طراحی آن، توجه اصلی به هزینه پایین تولید و ابعاد کوچکتر خورو معطوف بود. در سال 2003 تغییرات زادی در این مدل داده شد که به عنوان مثال می‌توان به بهبود سامانه ترمز، تغییر حجم و طراحی موتور و همچنین افزودن سامانه ناوبری اشاره کرد.

محصولات شرکت رنو
شرکت رنو در حال حاضر در رتبه نهم در گروه بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان قرار دارد
خودروهای کامپکت

اولین بار در نمایشگاه خودرو پاریس در سال 1937 از این مدل رونمایی شد. ابتدا به طور عمده توسط اداره پست مورد استفاده قرار گرفت. طراحی این مدل خودرو، موتور وسط – محور جلو بوده است. این مدل به دلیل مصرف بنزین پایین، در طول زمان تولید خود در همه کشورهای غرب اروپا، به طور گسترده به فروش رسید و در پاییز سال 1998 تولید این مدل متوقف شد. این مدل یکی از با کیفیت‌ترین محصولات رنو می‌باشد و به عنوان یک خودروی هاچ بک به بازار خودرو عرضه شد.

خودروهای خانواده

نخستین خودروی سایز متوسط رنو بود که در اواسط سال 1969 وارد بازار شد. گر چه تولید این مدل از رنو در سال 1980 متوقف شد ولی تنها در رومانی تا سال 2006 تولید آن ادامه داشت. طرح این مدل چهار در بود و در کل 5 موتور برای این مدل ساخته شد.

محصولات رنو
شرکت رنو فعالیت گسترده‌ای در مسابقات اتومبیلرانی و موتور اسپرت دارد
خودروهای شرکتی

این مدل نخستین بار در سال 1950 در نمایشگاه خودرو رونمایی شد. این مدل نخستین خودروی شش سیلندر ساخته شده توسط رنو بود. این مدل به عنوان خودروی سال 1966 اروپا انتخاب شد.

خودروهای اسپورت کوپه

این مدل با قدرت 90 اسب بخار و موتور چهار سیلندر در طول دهه 1970 عرضه شد. کوپه ون منحصر بفردی بود که در سال 2001 تولید شد ولی به علت تعطیلی کارخانه شرکت تولید کننده، یعنی ماترا، در سال 2003 پس از تولید 8500 دستگاه، خط تولید آن متوقف شد.

خودروهای وانت

طراحی این مدل، توسط ماترا انجام شده است، که در سال‌های 1984 تا 1991 توسط رنو تولید و عرضه شد.

به این نوشته امتیاز دهید:

Call Now Button